KONKURS ARBITRAŻOWY LEWIATAN 2017

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan - nowoczesna instytucja służąca przedsiębiorcom i szybkiemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych

KONKURS ARBITRAŻOWY LEWIATAN 2017

Szanowni Państwo,

Jest nam niezwykle miło poinformować, że rusza kolejna, szósta edycja Konkursu Arbitrażowego Lewiatan!

Konkurs Arbitrażowy Lewiatan („KAL”) należy do kategorii tzw. moot courts, popularnych w krajach anglosaskich konkursów opartych na symulacjach postępowań sądowych oraz arbitrażowych, prowadzonych w fikcyjnych stanach faktycznych. KAL pozostaje największym w Polsce konkursem typu moot court, adresowanym do aplikantów adwokackich i radcowskich. Uczestnicy konkursów wcielają się w role pełnomocników procesowych stron, opracowują strategię prowadzenia sprawy, przygotowują pisma procesowe oraz reprezentują strony podczas symulowanych rozpraw. Wieloletnia tradycja moot courts pokazuje, że taka forma edukacji prawniczej przynosi znakomite efekty. Inspiracją dla organizatorów KAL był sukces Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot, największego na świecie konkursu typu moot court adresowanego do studentów prawa, a poświęconego tematyce międzynarodowego arbitrażu handlowego.

KAL skierowany jest do aplikantów adwokackich oraz radcowskich z całej Polski. Kazus VI edycji KAL dotyczy sporu członka zarządu spółki ze spółką o prawa wynikające z programu motywacyjnego. Konkurs obejmować będzie dwa etapy: pisemny oraz ustny. Etap ustny odbędzie się w dniach 1 i 2 czerwca 2017 roku. Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram konkursu. Zapraszamy także chętnych adwokatów oraz radców prawnych do uczestnictwa w konkursie w charakterze arbitrów-jurorów - szczegóły znajdują się poniżej.

Głównym Partnerem Strategicznym Konkursu jest  PwC. PwC jest wiodącą, profesjonalną firmą doradczą o globalnym charakterze i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w tym sektorze. PwC świadczy usługi nie tylko na polu doradztwa biznesowego i podatkowego oraz audytu, ale wspiera także uczestników postępowań arbitrażowych, występując jako ekspert i biegły przed sądami polubownymi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, adw. Jacka Treli oraz Patronatem Honorowym Prezesa Krajowej Izby Radców Prawnych, mec.M.Bobrowicza.

                    

 

 

Jest nam także niezwykle miło poinformować, że Partnerem Konkursu Arbitrazowego Lewiatan 2017 jest Kancelaria Weil, Gotshal & Manges!

Kancelaria Weil, Gotshal & Manges istnieje od 1931 roku i jest obecnie jedną z najbardziej znanych międzynarodowych firm prawniczych na rynku, która zapewnia kompleksową obsługę prawną klientom instytucjonalnym oraz firmom działającym we wszystkich sektorach gospodarki. W dziewiętnastu biurach Weil, Gotshal & Manges w Europie, Stanach Zjednoczonych i w Azji pracuje około 1.100 prawników. Warszawskie biuro kancelarii rozpoczęło działalność w 1991 roku, obecnie zatrudnia ponad 120 osób, w tym około 70 prawników. Kancelaria Weil, Gotshal & Manges regularnie zajmuje czołowe miejsca w licznych krajowych i międzynarodowych rankingach prawniczych.

 

                                                                          

 

 

Jest nam także niezwykle miło poinformować, że Partnerem Konkursu Arbitrazowego Lewiatan 2017 jest Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak.

Kancelaria Sołtysiński Kawecki & Szlęzak jest jedną z czołowych, niezależnych firm prawniczych w Polsce świadczących usługi prawne dla polskich i zagranicznych podmiotów gospodarczych. Kancelaria powstała w 1991 r. w Warszawie i obecnie zatrudnia ponad 125-osobowy zespół prawników, gwarantując swoim klientom najwyższy standard obsługi prawnej we wszystkich dziedzinach prawa związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Atutem kancelarii jest połączenie dogłębnej wiedzy z wieloletnim doświadczeniem i kreatywnością w doradztwie prawnym, które umożliwiają rozwiązywanie najtrudniejszych problemów prawnych pojawiających się przy prowadzeniu działalności gospodarczej. 

 

 

 

 

 

 

Jest nam także niezwykle miło poinformować, że nagrodą główną KAL2017 dla Najlepszej Drużyny oraz Najlepszego Mówcy będzie Kurs Arbitrażowy organizowany przez Charted Instutite of Arbitrators w jednej z europejskich stolic.

 

 

 

 

 

Kancelarie Wspierające:

 

Patroni medialni:

 

Harmonogram KAL 2017:

  • 24 stycznia 2017 r. – publikacja Kazusu
  • 5 lutego 2016 r. - możliwość zgłaszania pytań do kazusu przez Uczestników
  • 13 lutego 2016 r. - publikacja odpowiedzi na pytania Uczestników
  • 5 marca 2017 r. - termin rejestracji Drużyn
  • 7 marca 2017 r. – termin na przesyłanie pozwów przez Drużyny
  • 2 kwietnia 2017 r. – termin na przesyłanie odpowiedzi na pozew przez Drużyny
  • 1-2 czerwca 2017 r. -  Eliminacje Ustne i Finał

Szczegółowe informacje na temat organizacji Konkursu znajdą Państwo w Regulaminie KAL 2017. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany wskazanych terminów.

Serdecznie zapraszamy!

 

KAZUS KONKURSOWY (Z UWZGLĘDNIENIEM ODPOWIEDZI NA PYTANIA UCZESTNIKÓW ORAZ ZMIAN LICZBOWYCH)

ODPOWIEDZI NA PYTANIA UCZESTNIKÓW

REGULAMIN KAL 2017

ARBITRZY-JURORZY