Arbitrzy

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan - nowoczesna instytucja służąca przedsiębiorcom i szybkiemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych

wróć do listy

Agnieszka Lizer-Klatka

Rok urodzenia
1971
Narodowość
polska
Miejsce zamieszkania
Katowice
Języki
angielski
francuski
Specjalizacje
fuzje i przejęcia (M&A)
nieruchomości i prawo budowlane
prawo własności intelektualnej
projekty infrastrukturalne
umowy dystrybucyjne, franchisingowe
umowy handlowe w ogólności
Uprawnienia zawodowe
radca prawny
WWW
www.adplegal.eu

Wykształcenie

  • Doktor nauk prawnych

 


Przebieg kariery zawodowej

Radca prawny, wpisany na listę radców prawnych Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Katowicach od 2000 r., od 12 lat wspólnik w kancelarii Popiołek, Adwokaci i Doradcy, Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych spółka komandytowa w Katowicach; od 2009 r. adiunkt na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Bielsku Białej. W roku 2003 uzyskała tytuł doktora nauk prawnych, a rozprawa doktorska poświęcona była umowie o arbitraż w międzynarodowym arbitrażu handlowym. Stypendystka British Council (1997), Lauterpacht Research Centre for International Law, University of Cambridge (1997). Absolwentka Distance Learning Programme Introduction to English and European Law, Board of Continuing Education, University of Cambridge (1995-1997).

Doświadczenie zawodowe obejmuje uczestnictwo w charakterze pełnomocnika stron w postępowaniach gospodarczych przed sądami powszechnymi w sadami arbitrażowymi, tak w sprawach krajowych jak i w obrocie gospodarczym międzynarodowym.
 


Doświadczenie arbitrażowe

Pełnomocnik w postępowaniach arbitrażowych przed sądami arbitrażowymi MIH i KIG, arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach; pełnomocnik w postępowaniach delibacyjnych przed sadami polskimi; konsultant w zagranicznych postępowaniach arbitrażowych w zakresie polskiego prawa o sądownictwie polubownym.


Członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach zawodowych

  • Arbitral Women (2010);
  • IBA (2010).


Publikacje

  1. Pojęcie orzekania na zasadach słuszności w międzynarodowym arbitrażu handlowym, PiP 2000, nr 1;
  2. Forma umowy o arbitraż wedle konwencji nowojorskiej o uznawaniu i wykonywaniu zagranicznych orzeczeń arbitrażowych, PPHZ 2000, nr 19-20.

 wróć do listy