Arbitrzy

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan - nowoczesna instytucja służąca przedsiębiorcom i szybkiemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych

wróć do listy

Ewa Butkiewicz

Rok urodzenia
1949
Narodowość
polska
Języki
angielski
Specjalizacje
finanse, bankowość
prawo farmaceutyczne
prawo spółek
umowy dystrybucyjne, franchisingowe
umowy handlowe w ogólności
Uprawnienia zawodowe
radca prawny
WWW
http://www.wardynski.com.pl/o_ewa_butkiewicz.html

Wykształcenie

  • Wyższe prawnicze, dr nauk prawnych

 


Przebieg kariery zawodowej

Wardyński i Wspólnicy - doradca od 2003 roku, wspólnik - od listopada 2004 roku; w latach 2001-2002 - dyrektor departamentu prawnego Dresdner Bank Polska S.A. w Warszawie; w latach 1996-2001 - dyrektor departamentu prawnego BRE Bank S.A. w Warszawie; w latach 1993-1996 - wspólnik w szwajcarskiej kancelarii prawnej Wenger Mathys Plattner; w latach 1992-1993 - menadżer prawny i podatkowy Deloitte & Touche, wieloletni wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.


Doświadczenie arbitrażowe

Od 1991 arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, arbiter w Sądzie Arbitrażowym przy PKPP Lewiatan. Powoływana w sporach rozstrzyganych zgodnie z regulaminem International Chamber of Commerce (ICC) w Paryżu, jak i w postępowaniach ad hoc.


Członkostwo w organizacjach i stowarzyszeniach zawodowych

Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie; członek Sekcji Bankowej w International Bar Association; Life Science Practice Group w ramach Lex Mundi – inicjatorka i lider grupy.


Publikacje

Autor artykułów dotyczących prawa bankowego, publikowanych m.in. przez Oxford University Press.wróć do listy