Arbitrzy

Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan - nowoczesna instytucja służąca przedsiębiorcom i szybkiemu rozwiązywaniu sporów gospodarczych

wróć do listy

Włodzimierz Radzikowski

Rok urodzenia
1952
Narodowość
polska
Języki
angielski
rosyjski
Specjalizacje
Fundusze Private Equity/Venture Capital
fuzje i przejęcia (M&A)
postępowania upadłościowe i restrukturyzacje
prawo spółek
Uprawnienia zawodowe
radca prawny
WWW
http://rslegal.pl/

Wykształcenie

  • Wyższe prawne

 


Przebieg kariery zawodowej

 

Radca prawny. Specjalizuje się w prawie spółek, fuzjach i przejęciach, a także w publicznym obrocie papierami wartościowymi. Brał udział w przygotowaniu szeregu ofert publicznych spółek na rynku polskim oraz posiada bogate doświadczenie w przeprowadzaniu restrukturyzacji zadłużenia, prywatyzacji, formowaniu wspólnych przedsięwzięć i finansowaniu projektów. Brał udział w procesie tworzenia prawa regulującego działalność gospodarczą, prawa cywilnego i administracyjnego, jak również w negocjowaniu umów międzynarodowych związanych z zagadnieniami handlu międzynarodowego, włącznie z traktatami o unikaniu podwójnego opodatkowania i umowami o ochronie inwestycji zagranicznych.

W kancelarii Radzikowski, Szubielska i Wspólnicy od 1990 roku. Wcześniej był Zastępcą Dyrektora Departamentu Prawnego w Ministerstwie Handlu Zagranicznego (1989-1990), radcą prawnym przy polskiej ambasadzie w Moskwie (1985-1989), radcą prawnym przy Ministerstwie Handlu Zagranicznego (1980-1985) oraz członkiem Wydziału Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Problemów Prawnych Zarządzania (1975-1980).

 


Doświadczenie arbitrażowe

  • OIRP;
  • ORA.

 wróć do listy